Ana sayfa Muhasebe Defter-beyan sistemine işlenen kayıtları ne zamana kadar revize edebiliriz?

Defter-beyan sistemine işlenen kayıtları ne zamana kadar revize edebiliriz?

257
0
Defter-beyan sistemine işlenen kayıtları ne zamana kadar revize edebiliriz?

Defter beyan sistemine işlenen Ocak 2019 dönemine alt satış faturasının sadece satış türü açıklamasını değiştirmek istiyoruz. Yani yurtiçi gelir olarak işlenen bir belgeyi fason işçilik geliri şeklinde sadece ismini değiştirirsek bu durumun cezai bir müeyyidesi var mıdır?

Cari dönem içindeki işlemlerinizde, defter kayıt tarihinin son günü olan KDV beyanınıza kadar yapabilirsiniz. Ancak beyan döneminden sonra bir değişiklik yapılması uygun olmayacaktır.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter beyan sisteminde geriye dönük SGK teşviklerinden faydalanılan tutar gelir olarak yazılacak mı?

İşletmeler meslek mensubu olmadan kendi defterlerini defter beyan sisteminden beyan edebilir mi?

Basit usule tabi mükellefler defter beyan sistemine evraklarını ne zaman kayıt etmelidir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here