Ana sayfa Basından Başbakan Yıldırım “Taşeron Çalışmaları Tamamlanmak Üzere” Açıklamasında Bulundu!!!

Başbakan Yıldırım “Taşeron Çalışmaları Tamamlanmak Üzere” Açıklamasında Bulundu!!!

749
0

Başbakan Binali Yıldırım, Türk-İş’i ziyareti sonrasında taşeron ile ilgili çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu’nun gündemine getirileceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan, uzun süredir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıkların taşeron konusunda çalışmalarda bulunduğunu söyledi. İleriki günlerde konunun Bakanlar Kurulu tarafından görüşüleceğini söyleyen Başbakan taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacaklarını açıkladı. Bakanlar Kurulundan sonra taşeron konusunun Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK)’da görüşülüp kamuoyu ile sonuçların paylaşılacağını ifade etti.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here