Ana sayfa Vergi Araç satışının ne kadarlık kısmı KDV beyannamesinde bildirilir?

  Araç satışının ne kadarlık kısmı KDV beyannamesinde bildirilir?

  Özel maliyetler hesabına hangi tür harcamalar kayıt edilir?

  57
  0

  Aktifime kayıtlı 74.000 TL ile kayıtlı aracımı 177.000 TL’ye sattım. Giderleştirmediğim amortisman tutarını KDV beyannamesinde hangi hesap ile düzenleyeceğim?

  Kdv beyannamesinde dengeleme olmaz.

  Sanırım özel muhasebe ve beyanname hazırlama programından kaynaklanmıştır.

  KDV beyannamesinde satış bedeli beyan edilir. Dengeleme muhasebe kaydında olur.

  Şirketimiz deposunda yön bilgilerine dair zemine iç duvarlara çizgi ve işaretler (boya ile) yaptırıldı.10.850,00 TL tutarında fatura ödendi. Bu masrafın tamamını gidere yazabilir miyiz? Değilse sabit kıymet olarak hangi hesabı (264) kullanmalıyız?

  Yapılan harcamanın tamamı gider olarak kayıtlara alınır.

  Duvara yere yazılan yazı Sabit kıymet değildir.

  264 hesaba yazılacak harcama Kiralanan binanın İktisadi değerini artırıcı harcama olması gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here