Ana sayfa Muhasebe Adi ortaklıklarda ortak değişiminde veya bir ortağın faaliyetini sonlandırdığında vergi dairesine bu...

Adi ortaklıklarda ortak değişiminde veya bir ortağın faaliyetini sonlandırdığında vergi dairesine bu işlemleri bildirmesi gerekli midir?

367
0

Adi ortaklık sözleşmesi ile var olan 2 ortaktan birisi başka ortak katılımıyla ayrılacaktır. Ve adi ortaklık devam edecektir. Bu devir ile ilgili yapılması gerekenler nelerdir?  Vergi dairesine eski ortağın iptali ile ilgili dilekçe vermek yeni ortakla ilgili işe başlama vermek yeterli olacak mıdır?

Vergi dairesi kaydı kapatılır. Yeni ortağın VD kaydı yapılır. Meslek mensubu olarak yeni ortak ile Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapmanız gerekir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Adi ortaklık nasıl sona erer?

 

 

Olağan mali genel kurul ve yönetim ibrası Ticaret Sicil Tesciline tabi midir?

 

 

İki yıllık ortaklık tüm hisselerin devri ile sona erebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here