Ana sayfa Muhasebe 45 yaş üstündekiler zorunlu BES’e tabi olmamasına rağmen BES hesabında dikkate alınacak...

45 yaş üstündekiler zorunlu BES’e tabi olmamasına rağmen BES hesabında dikkate alınacak mı?

435
0

Bir müşterimde 5 çalışan işçi var ancak 3 personel 45 yaş üstü 2 personel 45 yaş altı, Otomatik BES için 5 kişinin hesabında 45 yaş altı olanların sayısı mı dikkate alınmalı?

 

APHB de belirtilen işçi sayısı dikkate alınarak BES hesaplanmalıdır. 45 yaş üstü olanlarda hesaplamaya dâhil edilmelidir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

5-9 Kişi zorunlu BES uygulamasına geçişte erteleme var mı?

 

Zorunlu BES hesabında hangi ayın çalışan sayısı dikkate alınacak?

 

Zorunlu BES’in 5 kişi hesabında 45 yaş üstü kişiler sayılacak mı?

 

Zorunlu BES’e hangi ayda geçilmeli?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here