Ana sayfa Muhasebe 5-9 Kişi zorunlu BES uygulamasına geçişte erteleme var mı?

5-9 Kişi zorunlu BES uygulamasına geçişte erteleme var mı?

573
0

Zorunlu bireysel emeklilik sisteminde 5-9 arası çalışanların kesinti yapılmaya 1/1/2019 tarihinde başlanacak mı? Herhangi erteleme söz konusu mu?

 

Çalışan sayısı 5-9 arasında olan işyerlerinde çalışanlar 01/01/2019 tarihinden itibaren, otomatik olarak BES planına dahil edilecekler. Henüz uzamaya ilişkin yasal bir düzenleme açıklanmamıştır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Zorunlu BES’in 5 kişi hesabında 45 yaş üstü kişiler sayılacak mı?

 

Zorunlu BES’e hangi ayda geçilmeli?

 

2018 Aralık ayında işten çıkan 2 kişi sonrası 3 çalışanı kalan işyeri zorunlu BES’e tabi olur mu?

 

Zorunlu BES sistemine girmiş ve daha sonra ayrılmış kişiler tekrar sisteme dahil olabilirler mi?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here