Ana sayfa Muhasebe Yurtdışı reklam faturalarındaki % 15 stopaj kesintisini kim beyan edecek?

  Yurtdışı reklam faturalarındaki % 15 stopaj kesintisini kim beyan edecek?

  631
  0

  Cumhurbaşkanlığı 476 no.lu kararı ile internet yoluyla reklam verenler 01.01.2019 tarihinden sonra şahıs firmasından reklam veriyorsa %15 stopaj kesintisi uygulayacak. Peki bu durumda, Google reklam hizmeti veren müşterim, faturasında %15 kesintiyi gösterip ayrıca muhtasar beyanı mı vereceğim.

  Reklam’dan faydalanan firma mı (mükellefimin müşterisi) stopaj beyanında bildirim de bulunacak?

   

  Faturada % 15 gelir vergisi tevkifatı yapılacak. Bu kesinti muhtasar beyanname ile müşteri tarafından beyan edilecektir.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


   

  BENZER İÇERİKLER

   

   

   

  Reklam hizmeti veren firmamızın yurt dışından aldığı Google , facebook faturalarında stopaj var mıdır?

   

   

  Yurt dışı merkezli Google, Facebook, Instagram ve benzeri reklam faturaları için %15 stopaj mı ödenecek?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here