Ana sayfa Vergi Yolcu taşıma hizmetlerinin KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaç uygulanacaktır?

  Yolcu taşıma hizmetlerinin KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaç uygulanacaktır?

  Yolcu taşıma hizmetlerinin KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaç uygulanacaktır?

  146
  0

  Yolcu taşıma hizmetinde KDV oranı %8

  31.07.2020 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile bazı KDV oranlarında değişiklik yapılmıştır. Bunlardan biri de yolcu taşımacılığı hizmetleridir. Yolcu taşımacılığı hizmetlerinde %18 den %8’e indirim olmuştur. Yolcu taşımacılığı hizmetleri derken şehirci personel ve öğrenci taşımacılığı hizmetleri de giriyor mu?

  İndirim tüm yolcu Taşıma işi yapanlar için geçerlidir.

  Asansör bakım işinde KDV oranı düştü mü?

  Müşterimiz asansör bakım ve servis işi ile iştigal etmektedir. 2812 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararına istinaden KDV oranı %18 den %8’e düşürüldü mü?

  Asansör Bakım ve Servis İşi KDV oranı değişmemiştir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here