Ana sayfa Vergi Yabancı ülkelerde bulunan işverenlerden elde edilen ücret gelirleri gelir vergisi beyanında bildirilir...

Yabancı ülkelerde bulunan işverenlerden elde edilen ücret gelirleri gelir vergisi beyanında bildirilir mi?

340
0

Yabancı ülke merkezli Türkiye irtibat bürosunda çalışanların ücretleri bazı şartlar dâhilinde gelir vergisinden istisna edilmiştir. İşverenin gelir vergisi tevkifatı yapmasına gerek yoktur.

Yalnız bu çalışan Türk vatandaşı elde ettiği bu ücret geliri için ücret gelirleri beyannamesi vermeli midir?

 

Yabancı ülkelerde bulunan işverenden alınan ücretler (varsa Türkiye dâhilindeki kazanç ve iratlarıyla birlikte) bir beyanname ile ikametgahının bulunduğu yerin vergi dairesine bildirilir ve vergilendirilir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

2019 Diğer Ücret Gelirlerinin Vergilendirilmesi Rehberi

 

 

 

Vergi kesintisine tabi olmayan ücret gelirinde beyan sınırı var mıdır?

 

 

Vergi kesintisine tabi olan ücret gelirinde beyan sınırı nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here