Ana sayfa Vergi Vergi mükellefi olmayan kişilerden alınan yapım, senaryo ve yönetmen hizmetine istinaden düzenlenecek...

Vergi mükellefi olmayan kişilerden alınan yapım, senaryo ve yönetmen hizmetine istinaden düzenlenecek olan gider pusulasında Stopaj oranı ne olmalıdır?

Vergi mükellefi olmayan kişilerden alınan yapım, senaryo ve yönetmen hizmetine istinaden düzenlenecek olan gider pusulasında Stopaj oranı ne olmalıdır?

546
0

Mükellefimiz vergi mükellefi olmayan bir şahıstan hizmet alacaktır. Bu hizmet bir proje ile alakalı olacak ve ay sonuna kadar 2 defa olmak üzere sonlanacaktır. Bu duruma istinaden prodüksiyon, senaryo, yönetmen hizmeti almasına istinaden mükellefimiz ilgili kişiye gider pusulası düzenleyecektir. Gider pusulasında Stopaj oranı hakkında bilgi vermenizi rica ederiz.% 20 ve % 10 söylemleri var. Hangisi olmalı?

 Bahsettiğiniz alım için Fatura veya SM Makbuzu alınması gerekir.

Bu belgeler alınamıyor ise Gider pusulası düzenlenir % 20 GV stopajı yapılır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here