Ana sayfa Muhasebe Ulaşamadığımız ve yasal adreslerinde olmayan mükelleflerimizin hizmet sözleşmesini nasıl sonlandırabiliriz?

Ulaşamadığımız ve yasal adreslerinde olmayan mükelleflerimizin hizmet sözleşmesini nasıl sonlandırabiliriz?

444
0

Bazı müşterilerimiz fiili olarak ticareti devam etmemektedir. Boş beyan vermekteyiz. Bizdeki mevcut iletişim bilgilerinden iletişim kuramamaktayız. Bu müşterilerimiz için işlem yapmak istemiyoruz. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Müşterinizin bilinen adresine yaptığınız hizmet sözleşmesini tek taraflı FESİH ettiğinizi noter veya iadeli taahhütlü yazı ile bilgi verdik den sonra İşlerini yapmayabilirsiniz. İhtar tebliğ edilmez ise tebliğ edilemeyen yazıyı saklayarak işlemleri sonlandırırsınız. Ayrıca müşterinin VD de işlemleri tarafınızca yapılmayacağı bilgisini veriniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here