Ana sayfa Çalışma Hayatı Tüm personellerimiz için kısa süreli çalışma ödeneğine başvuru yapabilir miyiz?

Tüm personellerimiz için kısa süreli çalışma ödeneğine başvuru yapabilir miyiz?

62
0

Kısa çalışma ödeneğinde 50 tane çalışanımız var ve işimiz yarı yarıya azaldı. Yarım gün çalışacağız.

50 kişinin tamamını yarım gün çalıştırıp kısa süreli çalışma ödeneğine başvuru yapabilir miyiz?

İşyerinizde çalışanlarınızın tamamını ya da yarısını yakutta istediğiniz diğer sayıdaki işçiyi kısa sürelerle çalışmaya alıp hiç çalıştırmayıp bir kısmını çalıştırıp bir kısmını kısa çalıştırma yaparak da kısa çalışma ödeneğine başvurabilirsiniz.

İşçilerinizin ne kadar süreyle çalıştığını gösterir kısa çalışma uygulanacak listesi ile Kısa çalışma talep formunu doldurarak bağlı bulunduğunuz İŞKUR’a e-posta ile başvurabilirsiniz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here