Ana sayfa Muhasebe Tam tevkifat kapsamında indirdiğimiz KDV’yi hangi kodda takip edeceğiz?

Tam tevkifat kapsamında indirdiğimiz KDV’yi hangi kodda takip edeceğiz?

349
0

Sorumlu sıfatıyla indirilecek KDV bölümüne kısmi tevkifata indirdiğimiz tam KDV’mi yazılacak? 

109 no.lu satıra TAM TEVKİFAT kapsamında yurt içinden yapılan alımlar ve yurt dışından hizmet ithali nedeniyle hesaplanan verginin tamamının alıcı olarak sorumlu sıfatıyla beyan edildiği işlemler (SORUMLU SIFATI İLE ÖDENEN) İle KISMİ TEVKİFAT kapsamında satıcının hesapladığı vergiden belirlenen kısmın alıcı olarak sorumlu sıfatıyla beyan edildiği işlemlere ait 2 no.lu KDV beyannamesi ile beyan edilen KDV tutarları yazılacaktır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yeni KDV kodları için alt hesap açmak zorunda mıyım?

 

 

Tevkifatlı alımlarımız için ödediğimiz KDV’yi beyannamesine hangi kodda bildireceğiz?

 

 

1 No.lu KDV Beyannamesinde İndirimler Tablosunda Bulunan “102 ? Bu Döneme Ait İndirilecek KDV” Satırına İlişkin Önemli Duyuru;

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here