Ana sayfa Muhasebe Şirketler aktiflerine kayıtlı binek araçlarını sattığında düzenleyeceği faturadaki KDV oranı ne olacaktır?

Şirketler aktiflerine kayıtlı binek araçlarını sattığında düzenleyeceği faturadaki KDV oranı ne olacaktır?

367
0

Faaliyet konusu demir-çelik ürünleri olan mükellef, envanterine kayıtlı “binek aracı” 28.03.2018 tarihinde satmıştır. Satış faturasından uygulanacak KDV oranı kaç olmalıdır?

Kullanılmış binek otomobil satışında % 1 KDV uygulanır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el araç satışlarında KDV’siz fatura düzenlenebilir mi?

 

Ticari amaçla kullanılan ikinci el aracın satışında KDV oranı ne olacaktır?

 

Şahıs firmamı kapatacağım İkinci el ticari aracımın satışında KDV oranı kaç olacaktır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here