Şahıs firmamı kapatacağım İkinci el ticari aracımın satışında KDV oranı kaç olacaktır?

Şahıs firmamı kapatacağım İkinci el ticari aracımın satışında KDV oranı kaç olacaktır?

128
0
PAYLAŞ

BENZER İÇERİKLER

 

…Şahıs şirketine ait 2009 Citroen marka 2,2 HDI dizel ticari servis aracı satıp şirketi de kapatmak istiyoruz. Satış KDV si %1 kesebiliyor muyuz?

(24.12.2018)

 

Ticari aracın faturasını 31.12.2019’a kadar % 1 KDV’li olarak kesebilirsiniz.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BENZER İÇERİKLER

Aktife Kayıtlı Ticari Araç Satışlarında KDV Oranı Kaçtır?

 

İkinci el ticari araç satışında KDV %1 mi oldu?

 

Vergi indirimi geldi – Ticari Araç KDV’si %1 oldu – Binek Oto ÖTV’si 15 Puan indi – Beyaz Eşya ÖTV sıfırlandı… – 31 Ekim 2018

 

İkinci el ticari araç satışında da KDV oranı 31.12.2018 tarihine kadar %1 oldu mu?

 

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 2018 yılında %1 kdv ile alınan ticari araçların 2019 yılında satılması durumunda kdv oranı nedir?

 

 


BİR CEVAP BIRAK