Ana sayfa Muhasebe Şirketimizin vergi mükellefi olmayan kişilerden alacağı demirbaşlara istinaden düzenleyeceği gider pusulasında KDV...

Şirketimizin vergi mükellefi olmayan kişilerden alacağı demirbaşlara istinaden düzenleyeceği gider pusulasında KDV olmalı mıdır?

Şirketimizin vergi mükellefi olmayan kişilerden alacağı demirbaşlara istinaden düzenleyeceği gider pusulasında KDV olmalı mıdır?

385
0

Firmamız cep telefonunu alacaktır. Toplam tutar 5.500 TL’dir. Gider pusulası nasıl düzenlenmelidir ve KDV beyanı nasıl olur ödenen KDV direk indirim olur mu?

Vergi mükellefi olmayanlardan alınan zati eşya veya mallar için Gider pusulası düzenlenir. GV stopajı ve KDV hesaplanmaz. Alınan cep telefonu 255 hesaba kayıt edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here