Ana sayfa SGK SGK tarafından ödenmeyen istirahat ödemelerini işveren ödeyebilir mi?

SGK tarafından ödenmeyen istirahat ödemelerini işveren ödeyebilir mi?

111
0
SGK tarafından ödenmeyen istirahat ödemelerini işveren ödeyebilir mi?

5 günlük istirahat raporu alan bir personelin SGK tarafından ödenmeyen 2 günlük ücretini ödemek istediğimizde, aylık bildirgede eksik gün sayısını 3 yazıp istirahatli sürelerde çalışmamıştır kutucuğunu mu seçeceğiz?
Eksik günü 5 gün bildirip 2 günlük ücreti brüt ücrete mi ilave edeceğiz?

İşçinize ait raporu siteme girip onaylayın.
İşçinin aylık ücretinden SGK ödenen iş göremezlikten miktarı düştükten sonra kalan miktarı işçiye ödeyiniz. Bildirimizi de bu doğrultuda yapınız.

 

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İstirahat Parası Ne Kadardır?

İstirahat Raporu Bildirimi Nasıl Yapılır?

İşsizlik Maaşı Hakkında Bilmedikleriniz!!!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here