Ana sayfa Muhasebe Otelde konaklayanların TC numarasını BS formuna yazabilir miyim?

Otelde konaklayanların TC numarasını BS formuna yazabilir miyim?

372
0

Bir otel müşterimiz var 5.000 TL üzerinde otel konaklaması yapan kişiler var. Bunları bs formunda nasıl bildireceğiz? vergi numarasına ne yazılacak?

 

Otel müşterisine düzenlenecek faturada TC numarası yazılacak Bs formunda da bildirim yapılacak Vergi numarası zaten TC numarasıdır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kendime Fatura ettiğim demirbaşlar için Ba Bs bildirimi yapacak mıyım?

 

Depozito bedeli yer alan faturalar Ba Bs formu ile bildirilecek mi?

 

İthal edilip Duty Free mağazalarında satılan Sigara ve türün mamülleri Ba Bs formunda beyan edilecek midir?

 

Ba-BS formunda Serbest Meslek Makbuzundaki hangi tutarı yazacağım?

 

Ciro prim bedeli faturasını ba, Bs’de ve KDV’de bildirecek miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here