Ana sayfa Muhasebe Menkul Sermaye İradı beyannamesinde BAĞ-KUR Primleri gider yazılabilir mi?

Menkul Sermaye İradı beyannamesinde BAĞ-KUR Primleri gider yazılabilir mi?

325
0

Menkul Sermaye İradı beyannamesinde Bağ-Kur Primleri gider yazılabilir mi?

Sadece adi komandit şirketlerin komanditer ortakları, limited şirket ortakları ve anonim şirketlerin kurucu ortakları ile yönetim kurulu üyesi olan ortaklarınca indirilebilecektir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Ticari faaliyetinden zararı olan bir kişinin GMSİ geliri varsa ödemiş olduğu 4b (Bağ-Kur) primlerini indirim konusu yapabilir miyiz?

 

Ödendiği yılda zarar nedeniyle indirilemeyen Bağ-Kur primleri sonraki yıllara devir eder mi?

 

 

 

 

Bağ-Kur Prim Ödemelerinde 5 Puanlık İndirim Hakkı!!!

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here