Ana sayfa Vergi Kendi internet sitesinden başka firmaların reklamlarını yayınlayan mükelleflerin e-Fatura ve diğer uygulamalara...

Kendi internet sitesinden başka firmaların reklamlarını yayınlayan mükelleflerin e-Fatura ve diğer uygulamalara geçme yükümlülüğü var mıdır?

517
0

509 Sıra No.lu VUK Genel Tebliği’nde sayılan diğer zorunluluk gerektiren şartlar taşınmıyorsa internet ortamında reklamların yayınlanmasına aracılık faaliyetinde bulunulmadığı için e-fatura ve diğer uygulamalara bu kapsamda geçme zorunluluğu yoktur.

 


Kaynak: ebelge.gib.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here