Ana sayfa Vergi İhracat için kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

İhracat için kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

İhracat için kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

328
0

Gekap kapsamında, ambalaj malzemesinin gekap beyannamesi ambalaj malzemesinin alış yapıldığı dönemde mi yoksa ambalaj malzemesinin kullanıldığı malın satış yapıldığı dönemde mi verilecektir?

Ambalaj malzemesinin kullanıldığı, malın satış yapıldığı dönemde GEKAP beyannamesi verilir.

1) Aydınlatma ürünlerinin satışını yapan bir mükellef bu ürünleri sevk ederken karton koli kullanıyor GEKAP’a tabi midir?

2) Plastikten jant üreten mükellef bunu ihraç kayıtlı olarak kolileyerek satıyor gekap a tabi midir? 3) Fırın pizza pide gibi ürünlerin satışında kullanılan kutular gekap a tabi midir?

1.ve 3. maddedeki konular için GEKAP beyanı verilir.

2.Maddedeki ihracat için kullanılan ambalajlar için gekap beyanı verilmez. İhracat dışındaki diğer ambalaj malzemeleri Gekap’a tabidir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here