Ana sayfa Çalışma Hayatı Hafta Tatili İçin Çalışma İzni Alma Zorunluluğu Kaldırıldı mı?

  Hafta Tatili İçin Çalışma İzni Alma Zorunluluğu Kaldırıldı mı?

  3367
  0

  Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair 7033 sayılı Kanun 1 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Yürürlükten kaldırılan 394 sayılı Hafta Tatili Hakkında Kanun ile genel olarak bilinen ve kullanılan hafta tatili hakkı değil, sanayi işletmelerinin her yıl hafta tatillerinde çalışabilmek için belediyelerden hafta sonu çalışma ruhsatı alma zorunluluğunu ortadan kalkıyor.

  Yapılan bu yeni düzenleme ile sanayi işletmelerine ait işyerleri açısından artık hafta sonu çalışma kolaylaşacak. Ancak, yürürlükten kalkan yasa, aynı zamanda işçilerin haftada 6 günden fazla çalışmasını da yasaklıyordu.

  Kaynak: Resmi Gazete – 7033 sayılı Kanun  (01.07.2017)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here