Ana sayfa Muhasebe Facebook üzerinden vermiş olduğumuz reklama ilişkin gelen faturada stopaj hesaplayacak mıyım?

Facebook üzerinden vermiş olduğumuz reklama ilişkin gelen faturada stopaj hesaplayacak mıyım?

195
0
Facebook üzerinden vermiş olduğumuz reklama ilişkin gelen faturada stopaj hesaplayacak mıyım?

Müşterim Facebook üzerinden reklam vermiş. Bana ulaşan dökümde 584,99 TL ödeme yaptığı ve bunun içinde 89,24 TL KDV olduğu, ara toplamın da 495,75 TL olduğu yazıyor. Bir reklam firması ile ilişkisi olmadığını düşünürsek

  • Stopaj ödeyecek mi?
  • Muhasebe maddesi nasıl olacak?

Reklam firması ile ilişkisi yoksa bu belge muhteviyatı itibari ile yanıltıcı belge kapsamında değerlendirilir. Şayet belge gerçek belge ise Ödeme üzerinden % 15 GV stopajı yapılarak Muhtasar beyanname ile beyan edilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Hizmet ihracı karşılığı Google ve Facebook faturaları için 2 no.lu kdv ve stopaj uygulayacak mıyız?

Facebook ve Google reklam ödemeleri üzerinden 2 no.lu kdv ve stopaj ödeyecek miyiz?

Google ve Facebook harcamaları için aracılık hizmeti verenler Stopaj ödemesi yapar mı?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here