Ana sayfa Çalışma Hayatı Evlilik nedeniyle çıkış yapmak yasak kapsamında mıdır?

  Evlilik nedeniyle çıkış yapmak yasak kapsamında mıdır?

  Evlilik nedeniyle çıkış yapmak yasak kapsamında mı?

  131
  0

  Evlilik nedeni ile işten ayrılacak olan personelin 13 çıkış kodu ile çıkışının yapılması işten çıkış yasağı kapsamında mıdır?

  13 Kadın işçinin evlenmesi Fesih yasağı kapsamında değildir.

  22- diğer nedenler fesih yasağı olan kodların içinde geçen günkü eğitimde işçi ile işveren anlaşırsa 22 kod ile çıkış yapılabilir mi?

  Hayır. Diğer nedenler fesih yasağı kapsamındadır. İşçinin işverenle anlaşması istifa ile olur ki bunun kodu 03 tür.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here