Ana sayfa Muhasebe Ertelenen Vergi ve SGK borçları vergi affı kapsamına girecek mi?

  Ertelenen Vergi ve SGK borçları vergi affı kapsamına girecek mi?

  Mücbir sebeple ertelenen bağkur primi 4.ay ve 11.ay primi yeni yapılandırma kapsamına girer mi?

  84
  0

  Pandemi sebebiyle bu ay ödemesi gereken 05/2020 dönemi KDV’si yeni çıkacak olan yapılandırma ile taksitlendirme şansı varmı acaba?

  Müşterinizin Pandemi nedeni ile ertelenen ve Ekim-Kasım ve Aralık aylarında ödenmesi gereken Vergiler ve Sgk borçları Yapılandırma kapsamında değildir.

  Ancak bu konuda yasa henüz kanunlaşmadığı için yasanın çıkmadığı zaman web sayfamızda açıklama yapılacaktır.

  Mücbir sebeple ertelenen bağkur primi 4.ay ve 11.ay primi yeni yapılandırma kapsamına girer mi?

  Yeni yapılandırma teklifi henüz yasallaşmamıştır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here