Ana sayfa Muhasebe Emekliliğe hak kazanmış bir kişinin işe giriş ve çıkışı nasıl yapılmalıdır?

Emekliliğe hak kazanmış bir kişinin işe giriş ve çıkışı nasıl yapılmalıdır?

803
0

Çalışan bir kişinin emekli olmaya hak kazanıp yine aynı iş yerinde çalışmaya devam ediyor. İşe çıkış bildirimi ve işe giriş bildirimi mi yapmak lazım, bildirge ne zaman vermek gerekir?

 

İşten çıkışı yapılmadan emekli başvurusu yapılamamaktadır. Kişi emekli tahsis belgesini getirdiğinde de SGDP’li olarak girişini yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Ocak ayında emeklilik daha mı avantajlı?

 

 

İşgöremez raporu nedeniyle malulen emeklilik hakkı kazanan personelin kullanmadığı ücretli izinlerden prim kesintisi yapılabilir mi?

 

 

Malulen emeklilik için istenilen şartlar nelerdir?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here