Ana sayfa Muhasebe E-Defter ve e-Fatura uygulamasına dahil olmak zorunda olan fakat sorumluluklarını yerine getirmeyen...

  E-Defter ve e-Fatura uygulamasına dahil olmak zorunda olan fakat sorumluluklarını yerine getirmeyen firmalarda mali müşavirlerin bir sorumluluğu var mıdır?

  E-defter uygulamasında alış ve satış faturaları toplu işlenebilir mi?

  82
  0

  01/07/2020 tarihinde zorunlu olarak e-defter ve e-faturaya geçme zorunluluğu olan LTD.ŞTİ. mali mühür vb. gibi sorumluluklarını yerine getirmediğinden dolayı geçiş yapmadı. Mükellefin bu sorumsuzluğundan dolayı SMMM’ye bir yaptırım var mı?

  Sorumlu mükelleftir. SMMM nin sorumluluğu olmaz. Ancak müşteriye bu konuda bilgi vermeniz gerekir 

  E-defter uygulamasında alış ve satış faturaları toplu işlenebilir mi?

  Her faturanın tek yevmiye maddesine kaydının yapılması gereklidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here