Ana Sayfa Vergi Serbest meslek mükellefi cep telefonunu demirbaşa kaydedebilir mi?

  Serbest meslek mükellefi cep telefonunu demirbaşa kaydedebilir mi?

  Cep telefonlarının tabi olduğu amortisman oranından (3 yıl) amortisman ayrılarak kazancın tespitinde gider olarak indirim konusu yapılır.

  3
  0

  Serbest meslek gelir vergisi mükellefi aldığı cep telefonunu demirbaşa telefon giderlerini de masraf olarak işleyebilir mi?

  Telefon gideri GVK 68. maddeye göre gider olarak kayıt edilir.

  Cep telefonlarının tabi olduğu amortisman oranından (3 yıl) amortisman ayrılarak kazancın tespitinde gider olarak indirim konusu yapılır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSMMM stajyerleri tasfiye memuru olabilir mi?
  Sonraki İçerik110 Hesaptaki borsa da işlem gören hisse senetleri enflasyon düzeltmesine tabi midir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz