Ana sayfa Ülkeler Avrupa Birliği kış saati uygulamasına son veriyor

Avrupa Birliği kış saati uygulamasına son veriyor

471
0

Avrupa Birliği kış saati uygulamasına son veriyor

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, yaz ve kış saatlerinin değiştirilmesi uygulamasına son vermek için hazırlık yapıldığını açıkladı.

Alman ZDF televizyonuna konuşan Juncker, “AB vatandaşlarının yüzde 80’ninden fazlası, bu uygulamanın kaldırılmasını ve yaz saatlerinin bütün yıl boyunca değiştirilmemesini istiyor” dedi.

Juncker, konuyla ilgili olarak AB Komisyonu temsilcileriyle görüşme yapacağını söyledi.

Söz konusu değişiklik için AB’de ulusal hükümetlerin ve Avrupa Parlamentosu’nun da onayı gerekiyor.

AB mevzuatına göre, üye 28 ülke mart ayının son pazar günü, saatleri ileri alıp yaz saatine dönerken, ekim ayının son pazar günü saatleri geri alıp kış saati uygulamasına geçiyor.

AB’nin en kuzeyindeki ülke olan Finlandiya, bu uygulamaya son verilmesinde özellikle ısrarlı.


Kaynak:Euronews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Saat


 

Yurt Dışında İnşaat Yap, Vergi Ödeme!!!

 

Hangi Saatlerde Çalıştığınızda Gece Çalışması Sayılır?

 

Hava alanında 4 saatlik kontrol olur mu?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here