Ana Sayfa Muhasebe Yıl İçerisinde Basit Usulden Gerçek Usule Geçen Mükellef İçin Yeni Sözleşme Yapılacak...

Yıl İçerisinde Basit Usulden Gerçek Usule Geçen Mükellef İçin Yeni Sözleşme Yapılacak Mı?

187
0

Yıl içerisinde basit usulden gerçek usule geçen mükellef için türmob dan yeni sözleşme düzenlenmesi gerekir mi?

Yeni sözleşme yapılmadan GİB den aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılmayacağı için, önce TÜRMOB sözleşmesi daha sonra GİB sözleşmesi yapılacak.


BENZER İÇERİKLER

3568 sayılı Kanuna göre süre uzatımı yapılan sözleşmelerde Damga Vergisi Hakkında Özelge


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Önceki İçerikEvlerde Üretilen Ürünlerin Satışında Esnaf Muaflığının Şartları
Sonraki İçerikMükellef Kur Korumalı Mevduata Geçtiğinden Bankanın Verdiği “Liralaşma Teşvik Primi” Muhasebe Kaydı Nasıl Olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz