Ana sayfa Muhasebe Anne ve babası rahatsızlanan bir çalışan işten çıkarken tazminat hakkı kazanır mı?

  Anne ve babası rahatsızlanan bir çalışan işten çıkarken tazminat hakkı kazanır mı?

  107
  0

  Özel sektörde çalışan bir bayanın annesi felç geçirdiğinden dolayı annesine evde bakması gerektirse işten ayrılırsa durumunda herhangi bir tazminat hakkı var mıdır?
  Bu durumdan tazminat alabilmesi mümkünse hangi koddan çıkış yapılır?

  Anne ve baba rahatsızlığı dolayısıyla işten çıkış yapmak isteyen işçiye tazminat ödemesi yapılması hakkında yasal bir düzenleme bulunmamaktadır.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

   

  Devlet tarafından el konulan şirketlerdeki çalışanların tazminat hakları saklı mıdır?

   

   

  Mahkeme kararına istinaden 2 yıl sonra ödenen kıdem tazminatı gider yazılabilir mi?

   

   

  Vefat Eden Eşin Kıdem Tazminatı Alınabilir mi?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here