Ana sayfa Muhasebe 2021 Yılında hizmet vermeye başlayacağımız müşterimiz ile sözleşmemizi ne zaman yapmalıyız?

  2021 Yılında hizmet vermeye başlayacağımız müşterimiz ile sözleşmemizi ne zaman yapmalıyız?

  E-Smm makbuzu iptal edilebilir mi?

  99
  0
  Aralık 2020 de, Ocak 2021’den itibaren hizmet vermeye başlayacağımız mükelleflerimizin sözleşmelerini nasıl oluşturabiliriz?

  Sözleşmede hizmet verme tarihi olarak Ocak/2021 yazılarak aralık ayında sözleşmeler yapılabilir.

  Ekim ayına ait serbest meslek makbuzumu Kasım ayı içinde kestik. Bugün itibari ile müşterimiz sözleşmesini feshederek farklı bir meslektaş ile çalışmak istediğini söyleyerek Kasım ayı evraklarını bize getirmek istemiyor.  
  Kasım ayına kestiğimiz serbest meslek makbuzunu henüz KDV beyanına girmedik.  
  Fakat sistem iptal işlemi yapmıyor. Bu durumda müşteriden iade faturası almamız gerekli fakat stopaj kesintisini bize nasıl yansıtacak? Ya da bizim kendi serbest meslek makbuzunu iptal etme durumumuz var mı?

  Müşteriniz size gv stopajı yapmadan fatura düzenlemesi gerekir e-smm nin iptali olmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here