Ana sayfa Dünya Brüksel 2021 yılında ulaştırma projeleri için 1,4 milyar avro yatırım yapacak

  Brüksel 2021 yılında ulaştırma projeleri için 1,4 milyar avro yatırım yapacak

  96
  0

  Brüksel-Başkent Bölgesi Hükümeti Ulaştırma Bakanı Elke Van den Brandt tarafından 2021 yılında ulaştırma projeleri için 1,4 milyar Avroluk bir bütçe ayrılmasının planlandığı belirtilmektedir. Söz konusu bütçe içerisinde her zaman olduğu gibi en büyük payı toplu taşıma ağı almakta, toplam 1,07 milyar Avro tutarında öngörülen kredilerin 945 milyon Avroluk kısmının Brüksel Toplu Taşıma Şirketi STIB  (Société des Transports Intercommunaux de Bruxelles) için tahsis edilmesi planlanmaktadır. Toplu taşıma projeleri arasında, genç nüfus için fiyat erişilebilirliğinin güçlendirilmesi, yeni otobüs hatları, tramvay hatlarının uzatılması, yeni trenlerin hizmete sunulması, 3 numaralı yeni metro hattı ve 9 numaralı tramvay hattının uzatılması yer almaktadır.

  2021 yılında Leopold II tünelinin yenilenmesi için 113 milyon Avro, Brüksel Bölgesi’nde “Şehir 30 projesi” kapsamında 1 Ocak’ta uygulamaya girecek olan 30km/s hız sınırına dönük olarak tabelalar, altyapı çalışmaları ve farkındalık kampanyaları için toplam 7,1 milyon Avro, 10 yılda 50 mahallenin trafikle bağlantısının kesilmesi ve daha fazla kamusal alan sağlama (Good Move Plan) planı çerçevesinde 5 mahallenin trafik bağlantısının kesilmesi için 25 milyon Avro, kamusal alanların (bölgesel yollar, meydanlar, kaldırımlar, bisiklet yolları, vb.) geliştirilmesi için 49 milyon Avro, bakım ve iyileştirmeler için 52 milyon Avro ve ağaç dikimi için 2 milyon Avro bütçe ayrılması planlanmaktadır.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı/L’echo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here