Ana sayfa Vergi Vergi mükellefi olmayan kişilere 30.000 TL ve üstü işlemlerde e-Arşiv Fatura mı...

Vergi mükellefi olmayan kişilere 30.000 TL ve üstü işlemlerde e-Arşiv Fatura mı düzenleyeceğiz?

386
0

01.01.2020 tarihinde yürürlüğe giren 5.000 TL ve üzeri (vergi mükelleflerine) 30.000 TL (vergi mükellefi olmayanlara) kesilecek faturaların gelir idaresi sistemi üzerinden kesilmesi zorunluluğu yurtdışı mükellef veya mükellef olmayan yabancılara düzenlenecek fatura bu kanun kapsamında mıdır?

Bu fatura modeli yurtiçi ve yurtdışı dâhil yaptığınız 5 bin (vergi mükellefi) ve 30 bin üzeri (vergi mükellefi olmayan) satışlarınız için geçerlidir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here