Ana sayfa Şirketler Türkiye’nin 2016 Yılında En Çok Çalışanı Olan Şirketleri Hangileri Biliyor musunuz?

Türkiye’nin 2016 Yılında En Çok Çalışanı Olan Şirketleri Hangileri Biliyor musunuz?

1124
0

İstanbul Sanayi Odasının 2016 Yılı sonu yaptığı çalışmaya göre göre; yıl içindeki ortalamaları dikkate alındığında Türkiye’de en çok çalışanı olan Sanayi kuruluşu 2015 yılındaki yerini koruyan Arçelik oldu.

Arçelik A.Ş.’nin 2016 yılında ortalama çalışan sayısı 17.753 Kişi olarak tespit edilmiştir.
Ford Otomotiv San.A.Ş., 10.593 ortalama çalışan ile ikinci sırada,
TOFAŞ Türk Otomobil Fab.A.Ş, 9.059 ortalama çalışan sayısı ile üçüncü sırada yer alıyor.

Arçelik firması İSO’nun 2016 Yılı Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu araştırmaları çalışmasında Üretimden Satışlar kategorisinde beşinci sırada yer almasına rağmen aynı yıl ortalama çalışan sayısına olan kategoride yine birinci oldu.

Aşağıdaki listede 2015-2016 yılları arasında çalışan sayıları en yüksek olan 5 firma verilmiştir.

Kaynak: İstanbul Sanayi Odası

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here