Ana sayfa Ekonomi Trump Afganistan Barışı için Batırıken Amerikalı Yetkililer Taliban ile Masaya Oturacak

Trump Afganistan Barışı için Batırıken Amerikalı Yetkililer Taliban ile Masaya Oturacak

590
0

Trump Afganistan Barışını Arzularken, Amerikalı Yetkililer Taliban ile Masaya Oturacak

Uzun zamandır süregelen Afganistan-Amerika barışı çabaları yeni bir hamle ile hızlandırıldı. Amerikalı yetkililerin Doha, Katar’da Taliban ile masaya oturacağı bildirildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre bu yaz Afganistan ile yapılması planlanan görüşmelerin aracısız gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Taliban’ın Afganistan Hükümet yetkilileri olmaksızın Amerika ile görüşmeyi arzuladığı biliniyordu. Ancak Batılı diplomatlar bu durumu “müzakere öncesi müzakere” olarak değerlendiriyor, ve Afganistan Hükümeti’ni barış sürecinin dışında bırakmanın Afganistan ve Taliban yönetiminin arasını açacağını dile getiriyorlardı.

Amerika’nın Afganistan doğumlu Ortadoğu diplomatı Bay Khalizad’ın barış görüşmelerinin en önemli ismi olduğu kaydedildi.

 


Kaynak:NyTimes
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here