Ana sayfa Vergi Ticaret Savaşları Devam ederken Yuan Dolar karşısında kırılgan tutumunu sürdürüyor.

Ticaret Savaşları Devam ederken Yuan Dolar karşısında kırılgan tutumunu sürdürüyor.

383
0

Ticaret Savaşları Devam ederken Yuan Dolar karşısındaki kırılgan tutumunu sürdürüyor.

Birleşik Devletler, bu sene dolar karşısında yüzde altı değer kaybeden Çin’in para birimi Yuan’ın kırılganlığını sürdürmemesi için, Çin Hükümeti’ni uyardı ve ihracat vergisini indirmeleri için kendilerine yardım etmeyi önerdi.

Bilineceği üzere Trump’ın Çin menşeili ürünlere uyguladığı ihracat vergisi toplamda 250 milyar dolar’ı bulmuştu. Yüksek vergiler, Birleşik Devletler’de Çin menşeili ürünlerin daha pahalıya satılmasına sebep olmuştu.

Amerikalı ekonomistler, Çin’in Birleşik Devletler’e karşı giriştiğit ticaret savaşlarından zararlı çıkacağını söyleyerek, hükümete geri adım atmasını tavsiye attı.


Kaynak:NYTimes
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here