Ana sayfa Muhasebe Ticari alacağımın olduğu şirketin sahibi el değiştirirse ticari alacaklarım tahsili ile ilgili...

  Ticari alacağımın olduğu şirketin sahibi el değiştirirse ticari alacaklarım tahsili ile ilgili hukuki bir sakınca doğar mı?

  353
  0

  Limited şirketin satış yaptığı müşterilerinden bir tanesinin yıl içinde ortağı el değiştirmiş ve şirketin diğer tüm sicil bilgileri (vergi dairesi, vergi numarası.) Sabitken yalnızca şirketin adı değişmiştir.
  Bu durumda adı değişen şirketten olan alacakların izlendiği cari hesap kodunun da değişmesi gerekir mi?
  Cari hesap kodunun aynı kalmaya devam etmesinde olası bir ticari-hukuki uyuşmazlık açısından sakınca var mıdır?

  Tüzel kişi unvanın değişmesi şirketin devamlılığını değiştiren veya etkileyen bir husus değildir. Ticari davalarda etkisi olmayacaktır, ancak mali işlemler için değişiklik gerekli mi, bu hususun ilgili bölüme sorulmasında fayda var, kişisel kanaatim belki bir düzeltme kaydı kâfi olacaktır.

   

   

   

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Devir Tarihinden Sonra Eski Unvana Düzenlenen Faturalar Ba Bildirim Formunda Hangi Unvanla Beyan Edilecektir.

   

   

   

  E – Defter Uygulamasına Kayıtlı Kullanıcının Unvan Değişikliği Yapması Durumunda Nasıl Bir Yol İzlenir?

   

   

  Devir Tarihinden Sonra Eski Unvana Düzenlenen Faturalar Ba Bildirim Formunda Hangi Unvanla Beyan Edilecektir.

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here