Ana sayfa Mevzuat Tek ortaklı anonim şirketlerin genel kurulunda bakanlık temsilcisi bulundurmak zorunlu mudur?

Tek ortaklı anonim şirketlerin genel kurulunda bakanlık temsilcisi bulundurmak zorunlu mudur?

Tek ortaklı şirketlerde her türlü işleme ait genel kurullarda Bakanlık temsilcisi bulunması gerekiyor mu?

50
0

Tek ortaklı anonim şirketlerde hangi karar olursa olsun genel kurullarda bakanlık temsilcisi bulunmasına gerek var mıdır?

Tek ortaklı şirketlerde her türlü işleme ait genel kurullarda Bakanlık temsilcisi aranmamaktadır.

Tek pay sahipliği olan anonim şirkette hisse devri için izlenecek yol nedir?

Hisse devri işlemlerini kendi aranızda veya noter huzurunda yaptıktan sonra pay defterlerin işlenmesi ve yönetim kurulu kararı ile tek pay sahibi tescile verilmelidir. Tek paya düşme, tek pay sahibinin değişmesi ve çoklu paya geçişler tescil ve ilana tabidir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here