Ana sayfa SGK Sürekliliği olmayan, servis taşımacılığı yapan mükellefler yanlarında çalıştırdığı hosteslerin sigorta bildirimi nasıl...

Sürekliliği olmayan, servis taşımacılığı yapan mükellefler yanlarında çalıştırdığı hosteslerin sigorta bildirimi nasıl yapabilir?

504
0

Minibüsü ile turist gezdiren gelir vergisi mükellefi olan bir şahıs eşinin hosteslik yaptığı gerekçesi ile 4a’lı olarak 30 gün şeklinde prim ödemek istiyor. Gözlemlediğim kadarıyla ve işin tabiatı gereği süreklilik arz etmeyen böyle bir işte şahsın hanımı adına her ay 30 gün prim ödemesinde bir sakınca var mıdır?

Eğer fiili olarak tam çalışma mevcut değil ise Çağrı üzerine hizmet sözleşmesi yapılarak puantajla APHB verilmelidir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Ev hizmetinde ayda 10 günden az sigortalı çalıştıranlar Kuruma nasıl başvuracak?

 

 

Dışarıdan müdür olarak atanan çalışanımızla kısmi süreli iş sözleşmesi imzalayıp sigortaya bildirimini bu şekilde yapabilir miyiz?

 

 

 

İşçiler Deneme Süresi veya Başka Bir Gerekçe İle Sigorta Bildirimi Yapılmaksızın Çalıştırılabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here