Dışarıdan müdür olarak atanan çalışanımızla kısmi süreli iş sözleşmesi imzalayıp sigortaya bildirimini...

Dışarıdan müdür olarak atanan çalışanımızla kısmi süreli iş sözleşmesi imzalayıp sigortaya bildirimini bu şekilde yapabilir miyiz?

67
0
PAYLAŞ

Şirket ortağı olmayan dışarıdan atanan müdürlerin 4A Kapsamındaki sigortalıklarının kısmi süreli olarak yapılmasında yasal bir sorunu var mıdır?

Dışarıdan şirket müdürü olarak atanan kişilerin başka bir işyerinden 4a sigortalı olarak bildiriliyor olmaları söz konusu olabileceği gibi, bu kişilerin dışarıdan şirket müdürü olarak atandığı işyerinden 4a kapsamında sigortalı bildirilmelerine engel teşkil etmemektedir. Kısmi süreli olarak da bildirilebilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Kısmı süreli çalışanların eksik gün bildirimi SGK ya gönderilecek mi?

 

 

Kısmi süreli çalışma saatini geçen işçi için ücret bordrosu ve SGK bildirimleri nasıl yapılır?

 

 

SGK işe giriş bildirimini yaparken kısmi süreli veya çağrı üzerine ya da ev hizmetlerinde çalışanlar için özel bir bildirim gerekiyor mu?

 

 

BİR CEVAP BIRAK