Ana sayfa Muhasebe SMMM Sözleşmesi tek taraflı yapılabilir mi?

  SMMM Sözleşmesi tek taraflı yapılabilir mi?

  Muhasebe sözleşmesinin iptali, Tek taraflı muhasebe sözleşmesi iptali, Muhasebe devir,

  69
  0

  Tarafıma ücret borcu olan bir mükellef sözleşmesini iptal edip başka bir mali müşavire gitmek istiyor. Söz konusu borcu ödemeden sözleşmenin iptalini noter ihtarı ile odaya başvurarak sağlayabilir mi ? Burada kaç günlük süre vardır ? Oda sözleşme iptalini gerçekleştiriyorsa ,Ücret tahsili için ne yapmamız gerekir?

  Müşteri tek taraflı sözleşmeyi tek taraflı iptal hakkı vardır. Ancak ; sözleşmede belirtilen süre sonuna kadar muhasebe ücretini ödemesi gerekir Ödemediği takdirde icra davsı açılır. Müşteri oda kanalı ile sözleşme iptali yaptıramaz.


  Muhasebe ücretini alamadığım Müşteriye ihtaren bilgi verdikten sonra Sözleşmeyi fesih edeceğiz. Yalnız kendilerine İHTAR çeksek bile o adreste bulunmuyorlar. Hiçbir şekilde ne telefon ne de adres yoluyla ulaşamıyoruz. Ne yapmamız gerekir?

  İhtarı mutlaka gönderin. İhtarın geri dönmesi halinde sözleşmeleri fesih edip, müşterinin VD bilgi veriniz.


  Mükellefin dosyasını 10 09 2020 tarihli arşiv teslim tutanağı ile birlikte vermek istiyorum temmuz ayına kadar olan beyanları tarafımca verilmiştir Ağustos ve sonrası içinde başka bir muhasebeci verecektir bu teslim tutanağında mükellefe sözleşmeyi fesih ettiğimi yazdım ve ağustos ayı içinde beyanlarını vermeyecegimi bildirdim bu arşiv teslim tutanağı yeterli midir yoksa mükellefe 1 ay öncesinden ihtarname çekmek gereklimi

  Teslim tutanağı ıslak imza ile yapılması gerekir.

  __________________________________________________________

  Problemli bir mükellefim ile hakaret sebebi ile tek taraflı sözleşmemi fesih etmiş bulunuyorum. 30 gün içerisinde yasal evraklarını kendisine teslim edeceğim. Covid şüphesi ile izolasyonda olmam sebebi ile evrakları en sağlıklı şekilde kendisine nasıl teslim edebilirim? Teslim tutanağını daha önceki mali müşavirin teslimatında da imzalamaktan kaçındığını bilmekteyim. Dolayısı ile tutanağı imzalamayacaktır. Kargo ile kendisine tüm evrak ve defterlerini göndermemde sakınca var mıdır?

  Defter ve belgeleri Islak imzalı tutanak ile yapmanız gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here