Ana sayfa Muhasebe Şirketimiz kamu kurum ve kuruluşları listesinde yer almaktadır. Alacağımız lisans, destek ve...

Şirketimiz kamu kurum ve kuruluşları listesinde yer almaktadır. Alacağımız lisans, destek ve bakım faturasında KDV tevkifatı olmalı mıdır?

405
0

Şirketimiz 5018 sayılı cetvelde yer almamak ile birlikte yarıdan fazla hissesi kamu kurum ve kuruluşlarına ait olduğundan dolayı belirlenmiş alıcılar arasında yer almaktadır. Şirketimiz Türkiye’de yerleşik bir firmadan vergi güvenliği ile ilgili 3 yıllık lisans ve lisans ile alınan yazılımın kurulum, bakım, destek hizmeti karşılığında 460.000 TL ödemiştir. Bu bedelin 96.000 TL’sı kurulum, bakım, destek hizmetine geri kalanı ise lisans bedeline aittir.

Bu kapsamda tarafımıza düzenlenecek olan faturanın KDV tevkifatına tabi olup olmadığı, tabi ise fatura satırlarında kurulum, bakım, destek bedelinin ayrıca gösterilmesi durumunda sadece bakım bedeline mi tevkifatın uygulanacağı hususunda bilgi alabilir miyim?

KDV tevkifatı lisans bedeli dışında kalan HİZMET teslimleri toplamı için yapılır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Aynı gün içerisinde birden fazla faturanın toplamı 1.000 TL üzerinde olan işlemlerde Tevkifat uygulaması olmalıdır?

 

Okul taşımacılık hizmetlerine ilişkin düzenlenecek faturada KDV oranı nedir?

 

 

 

KDV tevkifatına tabi bakır teslimlerindeki tevkifat oranı nedir?

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here