Ana sayfa Muhasebe Okul taşımacılık hizmetlerine ilişkin düzenlenecek faturada KDV oranı nedir?

Okul taşımacılık hizmetlerine ilişkin düzenlenecek faturada KDV oranı nedir?

612
0

Firmamıza personel taşıma hizmeti veren firma tarafımıza % 18 KDV 5/10 tevkifatlı fatura düzenlemektedir. Personelimizin çocukları için de okullarına ulaşım hizmeti için ayrıca ulaşım hizmeti alacağız. Düzenlenecek olan faturada KDV nasıl olacaktır.

PERSONEL VEYA OKUL TAŞIMACILIĞI İÇİN KDV 5/10 TEVKİFATI YAPILIR.

Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği kapsamında verilen öğrenci taşıma servis hizmeti, dışarıdan veya okul bünyesinde sağlanmasına bakılmaksızın %8 oranında katma değer vergisine tabi olacaktır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Servis Taşımacılığı Hizmetlerinde KDV Tevkifat uygulaması nasıldır?

 

 

 

Servis Taşımacılığı Hizmetlerinde KDV Tevkifat uygulaması nasıldır?

 

 

 

Okul Servislerinin Yapması Gereken İşlemler Nelerdir?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here