Ana Sayfa Çalışma Hayatı Şirket personeli 2 gün istirahat raporu alıyor. Sgk para ödemesi yapmıyor. işveren...

  Şirket personeli 2 gün istirahat raporu alıyor. Sgk para ödemesi yapmıyor. işveren olarak ben 2 gün primini eksik 28 gün olarak aylık bildirgede beyan etmemde yasal olarak ilerde sıkıntı yaşar mıyım?

  İşveren istirahatin ilk iki gününün karşılığı olarak ücreti isteğe bağlı olarak ödeyebilir veya ödemeyebilir

  134
  0

  Şirket personeli 2 gün istirahat raporu alıyor. SGK para ödemesi yapmıyor. işveren olarak ben 2 gün primini eksik 28 gün olarak aylık bildirgede beyan etmemde yasal olarak ilerde sıkıntı yaşar mıyım? İş kanununda bu konuda 2 gün kesilemez şeklinde yorumlar var.

  İşçilere geçici iş göremezlik ödeneği verilmesi gerektiği zamanlarda geçici iş göremezlik süresine rastlayan ulusal bayram, genel tatil ve hafta tatilleri, ödeme yapılan kurum veya sandıklar tarafından geçici iş göremezlik ölçüsü üzerinden ödenir.

  Hastalık nedeni ile çalışılmayan günlerde Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği aylık ücretli işçilerin ücretlerinden mahsup edilir.

  İşveren istirahatin ilk iki gününün karşılığı olarak ücreti isteğe bağlı olarak ödeyebilir veya ödemeyebilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSMMM Ltd. Şirketi Kuran meslek mensubu başka bir şirkette 4/1-a’lı olarak çalışabilir mi?
  Sonraki İçerikAlmanya ve İsviçre Sosyal Güvenlik Prim Transferi Nasıl Yapılır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz