Ana sayfa Vergi Şirket merkezi dışındaki bir ilde SGK dosyası açılışı yaparsak muhtasar prim beyannamesini...

Şirket merkezi dışındaki bir ilde SGK dosyası açılışı yaparsak muhtasar prim beyannamesini farklı bir ilden bildirim yapabilir miyiz?

226
0

Şirket merkezi dışındaki başka bir ilde kendi üretimi için fabrika inşaatı yapacaktır. İnşaatta çalışacak personellerin bildirimlerini İstanbul merkez dosyasından muhtasar prim beyannamesin ilave edebilir mi?

İşçilerin ücretlerinin ödendiği yerdeki vergi dairesi yetkili vergi dairesi olarak tercih edilip ,0003 koduyla stopaj mükellefiyeti açtırabileceğiniz gibi işçilerin ücret ve kesintilerinin merkezde yapılması halinde işyeri merkezinin bağlı bulunduğu yer vergi dairesi yetkili vergi dairesi olup muhtasar aylık prim hizmet beyannamesini buradan vermeniz gerekecektir.

 

Ev hizmetleri iş kolunda vergisiz 2 SGK’lı çalışanım var. Ocak ayı SGK bildirimini nasıl ve nereden yapacağım?

Ev hizmetlerinde fiilen çalışan işçilerinizi Ek 9 kapsamında bildirimde bulunuyor ve bankadan ödeme yapıyor iseniz Muhtasar prim hizmet beyannamesi kapsamında bulunmuyorsunuz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here