Ana sayfa Muhasebe Şirket Kredi kartı ile yapılan kişisel harcamaların BA formunda gösterilmesi gerekir mi?

Şirket Kredi kartı ile yapılan kişisel harcamaların BA formunda gösterilmesi gerekir mi?

594
0

SPK ya bağlı portföy yönetim şirketi; ortağı ve yönetim kurulu başkanı şirket kredi kartı ile şahsi harcama yapmıştır. Kayıtlarımızda hangi hesaplarda göstermemiz uygun olur? Fatura şirket adına kesildiği için; BA formunda göstermemiz gerekir mi?
(17.12.2018 13:39)

Şirket kredi kartı ile şahsi harcama yapılamaz. Vergi ve muhasebe uygulamalarına aykırı yapılan bir işlem için öneri ve yorumumuz olmaz. B formuna vergi mükellefi adına düzenlenmiş belgeler yazılır.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Depozito bedeli yer alan faturalar Ba Bs formu ile bildirilecek mi?

İthal edilip Duty Free mağazalarında satılan Sigara ve türün mamülleri Ba Bs formunda beyan edilecek midir?

 

Türkiye’deki yabancı konsolosluklara yaptığımız satışları Bs formunda bildirilecek miyiz?

 

Altın ve gümüş alış ve satışları Ba- Bs bildiriminde beyan edilir mi?

 

Kiralar BA-BS Formu İle Bildirilecek midir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here