Ana sayfa Muhasebe Şirket aktifinde bulunan gayrimenkulün satışında vergi istisnası var mı?

Şirket aktifinde bulunan gayrimenkulün satışında vergi istisnası var mı?

328
0

Şirketimizin 2009 yılından bu yana aktifinde kayıtlı bulunan taşınmazımızın satışından dolayı dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir?

Firmanızın aktifinde kayıtlı taşınmaz KVK 5. ve 17. maddedeki şartları taşıyorsa istisna uygulanır. Kanun maddelerin deki koşullar ile firma koşullarını karşılaştırınız.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kiralanan binek aracın geliri GMSİ olarak değerlendirilir mi?

 

 

 

Elde ettiğim araç kira geliri için gelir vergisi beyanı verecek miyim?

 

 

 

İmar Barışı ödemelerini kira gelirinden düşebilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here