Ana sayfa Şirketler Otomobil Devleri Birleşiyor mu?

Otomobil Devleri Birleşiyor mu?

1262
0

İKİ OTOMOBİL DEVİ BİRLEŞİYOR! 

Fransız kökenli Peugeot, son zamanlarda zararda olan Opel’i satın alma konusunda anlaşmaya vardı.

Opel yetkilileri şirketin zararda olduğunu ve Peugeot ile anlaşarak ve pazara yeni ürünler sürerek bu zararı durdurmayı planladıklarını açıkladı.

Her iki taraf da Opel’in ne kadara satın alınacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Peugeot grubu Avrupa otomobil satışlarının %16’sın elinde bulundurmaktadır ve bu birliktelikten sonra piyasada % 24’lük pay ile en güçlü rakibi olan Volkswagen’i geçmeyi planlıyor.

Kaynak: Gelir Vergisi Kanununa 5281 sayılı Kanunun 30 uncu maddesiyle eklenen geçici 67’nci madde

Tarih: 25 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here