22.8 C
Istanbul
Cuma, 23 Ağustos 2019 5:36
Ana sayfa Etiketler BİRLEŞME

Etiket: BİRLEŞME

SGK ve muhtasar beyannameler birleşti mi? Erteleme söz konusu mu?

SGK ve muhtasar beyannameler birleşti mi? Erteleme söz konusu mu? Yeni sistem 01.07.2019 Tarihinde yürürlüğe girmiştir. Birleştirilmiş beyanname ve bildirge sistemi “MUHTASAR VE PRİM HİZMET...

Muhtasar prim beyannamelerinin bildiriminde erteleme var mı?

Muhtasar prim beyannamelerinin bildiriminde erteleme var mı? 01.07.2019 tarihinden itibaren uygulamaya gireceği ilan edilen muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde son durum nedir? Yeni sistem 01.07.2019...

Muhtasar ve SGK bildirgelerini firmalar kendileri bildirim yapabilecek mi?

Muhtasar ve SGK bildirgelerini firmalar kendileri bildirim yapabilecek mi? Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde, Beyannamelerini elektronik ortamda kendileri gönderme şartlarını taşıyan mükelleflerin/işverenlerin Muhtasar ve Prim...

Şirket bir şirketi devir aldığında geçmiş yıl zararlarından faydalanması için bir...

Şirket bir şirketi devir aldığında geçmiş yıl zararlarından faydalanması için bir süre var mıdır? Zarar eden firmamızı kar eden firmamız ile birleştirmek istiyoruz. Devralan şirkette...

Şirketin tasfiyesi mi yoksa birleşme yoluyla devir işlemi mi daha kısa...

Şirketin tasfiyesi mi yoksa birleşme yoluyla devir işlemi mi daha kısa zamanda yapılabilir? Süre ve masraf açısından şirket tasfiyesi mi avantajlıdır yoksa başka bir şirketle...

Ticaret sicil işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar 

Ticaret sicil işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar 15.4.2019 1- Tescil için Başvurular öncelikle MERSİS üzerinde yapılmalı ve başvuru talep numarasının alınması zorunludur. 2- Mersis'ten başvuru yapabilmek için...

SMMM unvanı ile bordrolu olarak tam ay çalışmadığım şirketin beyannamelerini gönderebilir...

Bir şirkette 30 günden az bağımlı statüde çalışan SMMM'lerin 30 günden az göründüğü şirkette ve başka grup şirketlerinde beyannameleri imzalayabilir mi? Bağımlı çalışanlar tam ay...

A.Ş. Genel Kurul Toplantılarında Bakanlık Temsilcisi Zorunlu Mudur?

Hangi A.Ş. Genel Kurul Toplantılarında Bakanlık temsilcisi bulundurma zorunluluğu vardır? Aşağıda sayılan genel kurul toplantılarında ve bunların ertelenmesi halinde yapılacak ikinci toplantılarda Bakanlık temsilcisinin bulunması...

Birleşme zararını kullanmayabilir miyim?

Birleşmeden oluşan geçmiş yıl zararı var. Ancak, kurumlar vergisi kanunda belirtilen birleşme halinde fesih olan kurumun faaliyetini beş yıl süreyle devam etme şartı var....

Kurumlar vergisi beyannamesinde gösterilmeyen geçmiş yıl zararları kardan mahsup edilebilir mi?

Birleşme sonucunda oluşan geçmiş yıllar zararını kurumlar vergisi 9.maddesi gereği beş yıl boyunca münfesih olan kurumun faaliyetini aynen devam etmesi şartı var. Birleşme fişi...